Odpowiedz 
Długi rodziców a dzieci
Klaudiuss Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 15
Reputacja: 0
Długi rodziców a dzieci
Czy pełnoletnie dzieci posiadajace własne rodziny odpowiadają w jakikolwiek sposob za długi rodzicow? Czy gdy z rodziców komornik ściągnął już wszystko co było możliwe do ściągnięcia to czy może jeszcze nachodzić rodziny dzieci???

No one is more miserable than the person who wills everything and can do nothing.
06-24-2013 03:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marmolade Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 13
RE: Długi rodziców a dzieci
Jeżeli to długi wyłącznie rodziców, to dlaczego komornik miałby ich ścigać ? Oczywiście, że nie może nachodzić rodzin. Chyba, że też jesteście dłużnikami.

The true genius shudders at incompleteness - and usually prefers silence to saying something which is not everything it should be.
06-24-2013 03:03 PM
bonchek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
Nie może tych rodzin nachodzić.
W razie śmierci rodziców spadkobiercy dziedziczą również i długi. Przyjęcie spadku obciąża jednak tylko spadkobierców do ustalonej - w różny sposób - wartości masy spadkowej. Warto zastanowić się nad przepisaniem za życia nieruchomości i tego, co nie zostało zajęte - gdy chodzi o znaczne kwoty - na dzieci.

The boundaries which divide Life from Death are at best shadowy and vague. Who shall say where the one ends, and where the other begins?
06-24-2013 03:04 PM
Klaudiuss Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 15
A co na przykład z długami mojego ojca kiedy on umrze? Nie posiada on majątku ani żadnych większych materialnych dóbr, które mógłby mi przepisać. Nie będę więc spadkobiercą.Czy mimo to ja po jago smierci muszę spłacać jego długi?

No one is more miserable than the person who wills everything and can do nothing.
06-24-2013 03:05 PM
bonchek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
Moja matka zadlużyła swoje mieszkanie na znaczną kwotę i toczyly sie sprawy sadowe w tej kwestii gdzie o niczym ja nie wiedzialam, bo przez okres ok 4 lat nie mieszkam już z moją matką. .Nie rozumiem co to za prawo sciagac z dzieci dlugi za rodziców!!!

The boundaries which divide Life from Death are at best shadowy and vague. Who shall say where the one ends, and where the other begins?
06-24-2013 03:06 PM
Karmelek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 25
Po śmierci rodziców można nie przyjąć spadku jakim są długi. Nie wiem jednak czy w każdym przypadku, czy tylko wtedy jeśli są inne osoby, które mogą przejąć ten "spadek".

Honey pie you are making me crazy
I'm in love but I'm lazy
So won't you please come home.
Oh honey pie my position is tragic
Come and show me the magic
of your Hollywood song.
07-28-2013 05:29 AM
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polecamy: