Forum Pabia

Pełna wersja: Żarówka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie! U nas w mieście jest taki sklep, gdzie sprzedają Wietnamczycy. Ogólnie ceny są w miarę niskie, ale nie jakoś specjalnie. W tym sklepie jest wszystko, ubrania, buty, zabawki etc… Kupiłem tam żarówkę. W sumie nie była tania bo wydałem 15zł (energooszczędna). Żarówka w domu okazała się nie działać. Jak wróciłem do sklepu to nie chcieli mi jej wymienić. Czy mogą mi odmówić wymiany?
Teoretycznie powinni sprawdzać żarówki przed sprzedażą czy działają. Jak im udowodnisz, że to z ich winy?
Ogólnie rzecz biorąc, byłam kiedyś w takim sklepie i większość tych rzeczy to podróbki albo szmelc. Szkoda by mi było pieniędzy.
Mój ojciec miał kiedyś podobną sytuację. Z tym że pierw wymienili mu przedmiot, ale drugi znów był wadliwy. Skończyło się tak, że odesłali go z kwitkiem. Pobrał więc ze strony do spraw konsumenta wniosek i w nim napisał, że nie chcą wymienić etc. Zaniósł im do sklepu jedną kopię. Właściciel potargał papier, oddał mu kasę i powiedział, że ma już nigdy u niego nie kupować.
Ale sklep to sklep, jest rachunek. Na targu, jest umowna jedynie ustna. Kiedyś to coś znaczyło, a teraz liczy się tylko kasa...

__________________________
http://www.3d-lab.pl
Przekierowanie