Forum Pabia

Pełna wersja: Długi rodziców a dzieci
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy pełnoletnie dzieci posiadajace własne rodziny odpowiadają w jakikolwiek sposob za długi rodzicow? Czy gdy z rodziców komornik ściągnął już wszystko co było możliwe do ściągnięcia to czy może jeszcze nachodzić rodziny dzieci???
Jeżeli to długi wyłącznie rodziców, to dlaczego komornik miałby ich ścigać ? Oczywiście, że nie może nachodzić rodzin. Chyba, że też jesteście dłużnikami.
Nie może tych rodzin nachodzić.
W razie śmierci rodziców spadkobiercy dziedziczą również i długi. Przyjęcie spadku obciąża jednak tylko spadkobierców do ustalonej - w różny sposób - wartości masy spadkowej. Warto zastanowić się nad przepisaniem za życia nieruchomości i tego, co nie zostało zajęte - gdy chodzi o znaczne kwoty - na dzieci.
A co na przykład z długami mojego ojca kiedy on umrze? Nie posiada on majątku ani żadnych większych materialnych dóbr, które mógłby mi przepisać. Nie będę więc spadkobiercą.Czy mimo to ja po jago smierci muszę spłacać jego długi?
Moja matka zadlużyła swoje mieszkanie na znaczną kwotę i toczyly sie sprawy sadowe w tej kwestii gdzie o niczym ja nie wiedzialam, bo przez okres ok 4 lat nie mieszkam już z moją matką. .Nie rozumiem co to za prawo sciagac z dzieci dlugi za rodziców!!!
Po śmierci rodziców można nie przyjąć spadku jakim są długi. Nie wiem jednak czy w każdym przypadku, czy tylko wtedy jeśli są inne osoby, które mogą przejąć ten "spadek".
Przekierowanie